czwartek, 12 kwietnia 2012

Każdy głos się liczy„Jeśli ktokolwiek kiedyś powie, że pojedynczy głos się nie liczy, przyślijcie go do mnie. Ja mu wyjaśnię
 Al Gore


Wrzucając kartę do głosowania do urny wyborczej bardzo często nie mamy świadomości, że oto korzystamy z prawa, o które niegdyś toczyły się krwawe wojny i za które ginęli ofiarnie ludzie. Brzmi to może nazbyt poważnie i patetycznie, ale warto zdać sobie sprawę, że coś, co dla nas, współczesnych,  wydaje się być „oczywistą oczywistością”, kiedyś było jedynie marzeniem wolnomyślicieli. Doceniajmy zatem przysługujący nam przywilej oddania głosu w wyborach i nie stójmy obojętnie z boku, gdy nadejdą następne. Wrzućmy wypełnioną kartę wyborczą do urny, tak jak przed wiekami starożytni ateńczycy wrzucali do mis kamienie.

Aby w pełni docenić tę prostą czynność, warto mieć pewną wiedzę na temat samych wyborów. Wiesz, czym są przymiotniki wyborcze? Czy w Polsce wybory do Senatu są aby równe i demokratyczne? Jak mogą głosować osoby niewidome? Kto nie może głosować? Jeśli chciałbyś dowiedzieć się co nieco o wyborach i o przymiotnikach wyborczych oraz poznać odpowiedzi na powyższe pytania, ten blog przeznaczony jest właśnie dla ciebie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz